Home » Artykuły dekoracyjne » Wieszak czy ma pełnić tylko funkcję praktyczną?
19
kw.

Wieszak czy ma pełnić tylko funkcję praktyczną?

Wieszak na odzież, czyli idealne zwieńczenie ściany w przedpokoju

Bywają na wskroś nowoczesne, ale nie brak tych nawiązujących formą do znanej powszechnie tradycji. W stonowanych barwach lub bajecznie kolorowe, delikatnie romantyczne oraz zaskakująco minimalistyczne. Wieszaki na odzież to dziś nie tylko przedmioty codziennego użytku, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie przedpokój, ale i coś znacznie więcej. Nie wahamy się zaryzykować stwierdzenie, że to niekiedy małe dzieła sztuki, elementy wykonane z wielką maestrią i dbałością o szczegóły, którym nie brak także walorów natury estetycznej. Pewnym jest, że w dzisiejszym świecie wieszaków każdy znajdzie coś dla siebie!

Pokaż mi swoje wieszaki do wnętrz…

…a powiem Ci, co lubisz najbardziej! To prawda, wybór tego elementu wyposażenia wnętrza często zaświadczyć może sporo o naszych preferencjach i gustach. Na szczęście dziś można wybierać w asortymencie niczym w wielkim worku Mikołaja, który kryje wiele niespodzianek i którego zawartość niejednokrotnie może spełniać marzenia o pięknie. Nie myślmy więc o wieszakach na odzież wierzchnią jak o czymś, co ma spełniać wyłącznie funkcje praktyczne, potraktujmy je jako elementy pełne stylu, a one odwdzięczą nam się bardzo hojnie!

Wieszaki na ubrania – jakie funkcję pełnią?

Jak już wspomnieliśmy, dość oczywistym jest, że wieszaki nowoczesne mają być solidnymi, trwałymi i wytrzymałymi, przytwierdzonym do ściany przedmiotami, na których zdołamy powiesić odzież wierzchnią, a zatem płaszcze, kurtki i prochowce. Często to właśnie tutaj lądują także kapelusze, torby, szale albo parasolki, a zatem wszystko to, co nie opuszcza raczej przedpokoju.

Ale dodatkową (choć nie mniej istotną, jak się okazuje) funkcją, którą pełnią wieszaki metalowe, jest zdobienie przestrzeni. Po co z tego rezygnować, wybierając sztampowy, pełen zwyczajności model, kiedy można zastosować rozwiązanie z cyklu 2w1, fundując sobie bardzo modną i stylową ozdobę? Pamiętamy o tym, że przedpokój jest pomieszczeniem, w którym raczej niewiele mebli i dodatków znajdziemy, sprawmy sobie więc w nim praktyczną dekorację, która będzie elementem, na którym chce się zawiesić oko (a nie tylko ubranie).

Napis, wzór, a może coś jeszcze innego? Wieszaki metalowe

Warto sprawić, by wieszak na odzież był architektonicznie spójny z resztą pomieszczenia – mowa tu zarówno o kolorystyce, jak i stylu, w którym jest utrzymany. Ostatnimi czasy kupujący chętnie sięgają po wieszaki z napisami. Często umieszczone są na nich hasła motywacyjne, które, jak powszechnie wiadomo, potrafią w bardzo skuteczny sposób zapalić nas do działania i sprawić, byśmy już przy porannym wychodzeniu z domu nabrali energii na moc wyznań, jakie nas czekają. Osoby słynące ze swojego ponadprzeciętnego poczucia humoru częściej stawiają na zabawne hasełka, których żartobliwy wydźwięk potrafi poprawić nastrój nawet w ponury listopadowy poranek, kiedy to wynurzenie się spod ciepłej pościeli wydaje się być wielkim wyczynem.

Jeśli zdarzy się tak, że ktoś wymarzył sobie pewien model wieszaka naściennego, a nie znalazł go w asortymencie, nie musi załamywać rąk. W naszym sklepie istnieje wszak grupa, którą zwiemy zamówieniami specjalnymi. Pozwala na to, by klienci mogli zadecydować dokładnie o tym, jak kupowany przez nich model ma się finalnie prezentować. Może przyjąć dowolną formę i taki kształt, jakiego sobie dany odbiorca zażyczy. To pozwala na pełne spersonalizowanie każdego egzemplarza i sprawienie, że będzie w przestrzeni holu prezentował się niczym wisienka na torcie.

Jak umieścić wieszaki z metalu na ścianie?

Wydawać by się mogło, że nad tym tematem raczej nie ma się co rozwodzić, ale okazuje się, że to nieprawda. Marka wieszaków Decolicious to bowiem zarówno modele wieszane bezpośrednio do ściany, jak i te z dystansem (czyli takie, w przypadku których istnieje przestrzeń między powierzchnią ściany a wybranym modelem). Czemu służy ten drugi sposób? Dzięki jego zastosowaniu wieszak ładnie dystansuje się od ściany. Ma to zastosowanie wszędzie ale w przypadku ścian o nierównych powierzchniach najbardziej znaczące. Dodatkowo w owej przestrzeni tworzy się delikatny cień, co powoduje, że wieszak jest bardziej przestrzenny.


W poziomie czy w pionie? Modne wieszaki do przedpokoju

Gdy myślimy o wieszakach na ścianę, musimy zastosować to rozgraniczenie. Choć najczęściej spotykanymi są te osadzone na powierzchni ściany w poziomie, to nie brak również i takich, które, jak się wydaje, zagrały tradycyjnemu myśleniu o wieszakach na nosie, lokując się w pionie. Okazuje się, że niekiedy taka opcja jest nie tylko ciekawa pod względem wyglądu, ale też zaskakująco praktyczna. Szczególnie tam, gdzie nie mamy zbyt dużo powierzchni i liczy się każdy centymetr.

Wieszak CellsUP zamontowany w wersji pionowej na ścianie:
Poniżej wieszak NUMA w formie poziomej rozłożystej na ścianie:

Wieszaki designerskie – czy tylko do przedpokoju?

Przywykliśmy do myślenia o tym, że wieszaki do loftów i mieszkań znajdują swoje miejsce wyłącznie w przestrzeni przedpokoju. Ale czy jest to zasada, od której nie ma odstępstw? Oczywiście, że nie! Niektóre z modeli bardzo dobrze wkomponują się też w innego typu wnętrza, znajdując zastosowanie chociażby w salonie, pokoju młodzieżowym albo w loftowym pomieszczeniu. Dobrym przykładem będzie powyższy wieszak Numa lub poniższy geometryczny wieszak Geometric. To wieszaki o najmodniejszych obecnie kształtach, zatem wyglądają świetnie nie tylko w przedpokoju.

Chciałoby się rzecz, że w przypadku dostępnych u nas wieszaków marki decolicious niespodzianek nie brakuje. Jedno jest jednak zagwarantowane – strona dekorwnętrz.pl to miejsce, gdzie każdy znajdzie dokładnie taki model, który spełnia jego wyobrażenia o pięknie i praktyczności!

Submit a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

Dekorwnetrz.pl - Dekoracje do domu, tekstylia do domu, dekoracje do ogrodu i wiele wiele innych. Sklep internetowy z dekoracjami - Zapraszamy!